Kryesore

Moti me vranësira të pakta sot, temperaturat në rritje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:58 - 06/07/21 |
Opi Nion

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik e cila do të po ifluencojë mot të qëndrueshëm në vendin tonë.

E martë, 6 korrik 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat veri-lindore. Era do të jetë  me drejtim veri-perëndim me shpejtësi deri në 15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat:

Zona malore       18/34°C

Zona e ulët         18/37°C

Zona bregdetare  22/34 °C

Kosova, e martë, 6 korrik 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare. Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 18°C  në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 34°C.

Pas