Aktualitet

Moti i keq, trageti i ardhur nga Brindisi nuk ankorohet dot në portin e Vlorës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:47 - 22/04/22 |
Opi Nion

Një traget nuk ka arritur të ankorohet në portin e Vlorës për shkak të motit të keq, i cili e bënë të pamundur ankorimin në kalatat e portit.

Trageti është nisur në orët e para të mëngjesit nga Brindisi, ndërsa tani ka dalë ne radë pasi era e fortë dhe dallgët nuk e lejojnë të ankorohet.

Mësohet se në traget ndodhen rreth 77 pasagjerë, të cilët kanë mbetur në mes të detit.

Pas