Aktualitet

Moti i keq, tragetet nisen me vonesë nga porti i Durrësit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:18 - 30/11/21 |
Opi Nion

Moti i keq ka shkaktuar vonesa në nisjen e trageteve nga Durrësi drejt Barit.

Mësohet se trageti i parashikuar për të lundruar në orën 23:00 të mbrëmjes së kaluar, është nisur rreth orës 03:30 të mëngjesit të sotëm.

Ndërsa trageti i linjë së Ankonës, i parashikuar për t’u nisur në orën 19:00, është nisur rreth orës 23:30 të mbrëmjes së kaluar.

Nuk paraqiten probleme në krahun tjetër të Adriatikut, ku tragetet janë nisur në oraret e parashikuara dhe kanë mbërritur po ashtu mëngjesin e sotëm në Durrës në orar.

Forca e erës shkon deri në 17 m/s, ndërsa forca e detit 5-6 në gji dhe arrin deri në 7 në det të hapur.

Gjithashtu është pezulluar dalja në det e anijeve të peshkimit dhe atyre më tonazh të vogël, deri në normalizimin e situatës.

Pas