Bota

Moti i keq në Turqi, një viktimë në Stamboll


               Publikuar në : 17:57 - 17/08/19 |
Opi Nion

Stambolli është përfshirë nga reshje të shumta shiu ditën e sotme, të cilat kanë shkaktuar përmbytje në disa zona. Ndërkohë, autoritetet turke shprehen se për shkak të motit të keq një burrë ka gjetur vdekjen.

Shiu fillon në orët e para të mëngjesit në Stamboll, ndërsa intensiteti i reshjeve u rrit gjatë mesditës.

Sipas Qendrës Koordinuese e Menaxhimit të Fatkeqësive Komunale të Stambollit (AKOM), shumë rrugë në Stamboll, përfshirë seksione të plazheve të Bakirkiyoi dhe një pjesë të autostradave kryesore të qytetit janë përmbytur.

Ndërkohë, autoritetet po punojnë për të  evakuuar banorët e zonave të përmbytura./ Opinion.al E.Xh.

Pas