Bota

Moti i keq në Britani, dëborë në pranverë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:16 - 31/03/22 |
Opi Nion

Edhe pse jemi në stinën e pranverës, Britania e Madhe është përfshirë nga reshje dëbore e cila arriti një trashësi deri në 6 centimetër.

Ndërkohë, temperaturat parashikohen të bien nesër dhe gjatë fundjavës. Meteorologu Matty Box tha se kishte një “masë ajri të ftohtë” mbi Britani, gjë e cila mund të përkeqësoj situatën.

 “Ka një paralajmërim akulli në këtë moment. Nëse ka ndonjë shkrirje dhe ngrirje gjatë natës, atëherë ekziston rreziku i akullit. Unë dyshoj se do të ketë një rrezik të ngjashëm për mbrëmjen e së enjtes deri të premten në mëngjes”,-tha Box./Opinion.al

Po ashtu, moti i keq mund të shkaktojë vonesa në udhëtime në Britani./ Opinion.al

 

Pas