Aktualitet

Moti i keq/ Bllokohet në të dyja anët aksi rrugor Vlorë-Orikum


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:49 - 09/12/21 |
Opi Nion

Moti i keq ka bërë që aksi rrugor Vlorë-Orikum të bllokohet në të dyja anët e saj.

Reshjet intensive dhe rrëshqitjet e dherave kanë bërë këtë aks rrugor të pakalueshëm. Ndërkohër, rrëshqitje të dherave janë raportuar edhe në zonën e Jonufrës.

Mësohet se pritet ndërhyrja e autoritetit rrugor për të pastruar rrugën nga balta dhe kthimin e saj në gjendje të kalueshme.

Edhe më herët u raportua për probleme me reshjet e shiut në qarkun e Vlorës, ku rrugët janë të mbushura me ujë, duke vështirësuar qarkullimin e automjeteve dhe qytetarëve./Opinion.al

 

Pas