Kronikë

Mori ryshfet gjatë hetimit të një aksidenti,pranga Oficerit të Policisë Gjyqësore


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:22 - 12/11/21 |
Opi Nion

Një Oficer i Policisë Gjyqësore është arrestuar në Elbasan nga Shërbimi i Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave.

Nën Komisari, 52-vjeçari K.O. merrej me hetimin e aksidenteve rrugore, por gjatë hetimit të një aksidenti ku mbetën të plagosur disa shtetas, ka marrë ryshfet.

Sipas informacioneve,  OPGJ dyshohet se ka marrë ryshfet në vlerën 50.000 lekë. Efektivi akuzohet për veprën penale “Shpërdorim i detyrës” dhe “Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”./ Opinion.al

Pas