Aktualitet

Morën peng të riun në Fier, arrestohen dy persona, në kërkim një tjetër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:33 - 08/09/21 |
Opi Nion

Dy persona janë vënë në pranga dhe një i tjetër është shpallur në kërkim, pasi kanë marrë peng për 2 orë një 25-vjeçar në Fier.

Sipas policisë është arrestuar Erjon Agalliu 42 vjeç dhe Arben Bleta 54 vjeç, ndërkohë në kërkim është shpallur 40-vjeçari me iniciale B. A., banues në Fier.

Këta persona akuzohen se në bashkëpunim me njëri tjetrin, për motive të dobëta, kanë dhunuar fizikisht dhe kanë mbajtur peng rreth dy orë një 25 vjeçar.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Heqja e paligjshme e lirisë” e kryer në bashkëpunim.

Pas