InstaBIZ

Momenti prekës, Eli Fara përlotet nga kujtimi i nënës: S’u lodha kurrë me të


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:51 - 10/05/22 |
Opi Nion

2021 la pas një dhimbje të fortë për Eli Farën sepse pandemia e Covid-19 i mori mamanë. E ftuar në “Rudina” në Tv Klan, artistja e njohur flet për këtë moment të vështirë të jetës, një ngjarje që shënoi vitin më të keq për të. Në rrëfim, teksa kujton ngjashmërinë që ka me të ëmën, Eli Fara nuk mundet t’i përmbajë lotët.

Rudina Magjistari: Vitin e kaluar ti je përballur me një ndarje të fortë dhe të dhimbshme nga jeta, siç është mamaja jote, ka humbur jetën. Ke qenë shumë e lidhur me të?

Eli Fara: Viti që shkoi për mua do të mbetet viti më i keq i jetës sime. Kam qenë shumë e lidhur me mamanë time. Vuajti shumë sepse vuante nga disa sëmundje dhe unë nuk u lodha kurrë me të, isha pranë saj, e ktheja shumë herë nga spitali në shtëpi, edhe atëherë kur ishte e pabesueshme dhe prapë mendoj që ndoshta nuk e kam bërë çdo gjë deri në fund. Mamaja ime për mua është shembulli i gruas, nënës, shoqes, motrës perfekte dhe komplimentin më të bukur dhe më të madh që quaj është kur thonë “sa i ngjan mamasë”.

Rudina MagjistariAbsolutisht. Më erdhi keq kur e mësova por është cikli i jetës, apo jo?

Eli Fara: Nuk e di, për mua ndoshta asnjëherë, sa herë që fle ose më del gjumi dhe kur zgjohem më del mamaja ime dhe në njëfarë mënyre nuk e di, më kaplon një kujë./tvklan.al

Pas