Aktualitet

Momentet e tmerrit në Bataclan, rrëfyer nga grupi “Eagles of Death”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 01:45 - 23/11/15 |
b.f
Grupi “Eagles of Death” ka rrëfyer natën e tmerrit në Bataclan,  më 13 nëntor në Paris. Për herë të parë ata kanë folur për koncertin që u kthye në tragjedi.
Duke folur për ‘Vice’, intervistë e cila do të publikohet javën e ardhshme, anëtarët e grupit Jesse Hughes dhe Jozueu Homme, tregojnë ngjarjen, sulmin e befte, tmerrin e tyre dhe spektatoreve, etj.“Disa njerëz ishin fshehur në dhomën tonë të zhveshjes dhe vrasësit ishin në gjendje të vrasin çdo njërin prej tyre me përjashtim të një fëmijë i cili ishte fshehur nën xhaketën time të lëkurës”, deklaroi Jesse ndërsa nga sytë i dolën lot.

“Njerëzit ishin duke aktruar si të vdekur dhe ata ishin aq të frikësuar. Një arsye e madhe pse kaq shumë njerëz u vranë ishte për shkak se shumë njerëz nuk do të largoheshin nga miqtë e tyre”, theksoi me tej ai.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas