Aktualitet

Mjekuan Nuredin Dumanin, gjykata jep masën e sigurisë për mjekët e Fierit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:09 - 03/04/22 |
Opi Nion

Detyrim paraqitje ka caktuar gjykata e Rrethit Gjyqësor të Elbasanit për kirurgun Julian Malaj dhe arrest shtëpie për mjekun  Ermal Gjeçi si dhe  ndihmës mjekun Blendi Bërdalli. Të tre akuzohen se nuk njoftuan policinë e Fierit për plagosjen e  Nuredin  Dumanit me armë zjarri, ndërsa i dhanë atij ndihmë mjekësore.

Dumani u arrestua disa orë më pas nga policia e Fierit, pasi ishte plagosur nga një sulm me armë zjarri në Elbasan./Opinion.al

 

 

Pas