Aktualitet

Mjeku dhe kryeinfermieri sherr në Spitalin e Traumës, përplasen për pacientinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:08 - 17/11/21 |
Opi Nion

Një Mjek dhe kryeinfermier janë përfshirë në një sherr, i cili ka nisur pas një konflikti me një pacient.

Ngjarja aspak e këndshme, ka ndodhur sitën e sotme, ku kryeinfermieri i Ortopedisë së Parë me inicialet O.K., është konfliktuar fizikisht me mjekun kirurg ortoped me inicialet J.R.

Sipas “News24”, shkak mësohet se është bërë një pacient të cilin mjeku në fjalë e kishte në dhomën e vizitës, por kryeinfermieri i ka kërkuar pacientit të dilte jashtë.

Në këtë moment ka nisur konflikti mes tyre i cili ka agravuar deri në dhunë fizike, por ndërhyrja e personelit tjetër dhe pacientëve në korridor ka shmangur pasojat e mëtejshme.

Burime pranë spitalit, thanë se mjeku J.R., e ka referuar ngjarjen edhe në Drejtorinë e SUT.

Pas