-Jetë dhe Stil

Mjalti që shkakton halucinacione


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:35 - 17/11/15 |
root

Në Malet e Himalajeve, jetojnë bletët më të mëdha në Botë.

Ato janë të gjata deri në tre centimetra dhe mjalti i kuq i tyre, nuk ngjanë aspak me atë që blihet në shitore.

Ky mjalt ka një aftësi të pashpjegueshme, që të ndihmoje të prekurit me diabet, hipertension, aktivitet të dobët seksual dhe shumë sëmundje të tjera.

Mirëpo kur e merrni në doza të mëdha ai mund të shkaktojë probleme me halucinacionet.

 

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas