Aktualitet

 “Mirësevini në Shqipëri bukë, kripë dhe..”, Berisha publikon sloganin e protestësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:42 - 03/12/22 |
Opi Nion

Kreu i PD, Sali Berisha, ka publikuar sloganin e protestës së 6 Dhjetorit, që pritet të mbahet ditën që në Tiranë do të organizohet Samiti i BE me Ballkanin Perëndimor. Këtë herë drejtuar ndërkombëtarëve posteri që mban edhe moton e protestës është i shkruar në gjuhën angleze.

Sakaq, ajo që bie në sy është se slogani duket se është frymëzuar nga shprehja shqiptare bukë, kripë dhe zemër e bardhë, që tregon mikpritjen e shqiptarit.

“Mirësevini në Shqipëri bukë, kripë dhe…Korrupsion i përzemërt i Edi Ramës”-thuhet në posterin që ka publikuar Sali Berisha në rrjetet sociale.

 

Pas