Aktualitet

Miratohen në Kuvend protokollet e NATO-s për aderimin e Suedisë dhe FinlandësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:18 - 07/07/22 |
Opi Nion

Janë miratuar në Kuvendin e Shqipërisë me 114 vota pro protokollet e NATO-s për aderimin e Suedisë dhe Finlandës në Aleancë.

Vendimi i parlamentit është pritur me duartrokitje nga deputetët në sallë.

Gjithashtu e pranishme në sallën e Kuvendit ishte dhe ambasadorja e Suedisë në Shqipëri, Elsa Hastad e cila e priti vendimin me dorë në zemër dhe duke iu përulur deputetëve.

“Morën pjesë 114 deputetë, 114 vota pro”,-tha Nikolla.

Pas