Aktualitet

Miratohen anëtarët e Komisioneve Parlamentare,mes tyre dhe deputetë të LSI


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:49 - 23/09/21 |
Opi Nion

Konferenca e Kryetarëve ka miratuar në seancën e sotme të Kuvendit emrat e Komisioneve të përhershme Parlamentare Bëhet me dije se këta emra janë lexuar nga kryetarja e Kuvendit Nikolla.

Ndërkohë nga ana tjetër bie në sy prania në komisione edhe e deputetëve të LSI, edhe pse këta të fundit nuk kanë formuar grup parlamentar.

Më poshtë do të gjeni Komisionet e krijuar dhe emrat përkatës të deputetëve:

Komisioni për Çështjet Ligjore Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut

Grupi i PS: Fatmir Xhafaj, Ermonela Felaj, Damian Gjiknuri, Jurgis Çyrbja, Saimir Hasalla, Toni Gogu, Xhemal Qefaliaj, Gerta Duraku, Denis Deliu, Eduart Ndreca, Gledis Çeliku, jashtë grupeve parlamentare.

Grupi i PD: Gazment Bardhi, Enkelejd Alibeaj, Dhurata Typi Çupi, Saimir Korreshi, Greta Bardeli, Dashnor Sulaj, Elda Hoti, Bledion Nallbati, Fatmir Mediu,

Komisioni për Integrimin Evropian

Grupi i PS: Taulant Balla, Blendi Klosi, Bujar Çela, Ornaldo Rakipi, Etien Xhafaj, Mimi Kodheli, Lavdrim Krashi, Erisa Xhixho jashtë grupeve parlamrentare.

Grupi i PD: Edi Paloka, Luçiano Boçi, Flutura Açka, Kreshnik Çollaku, Belind Kellici, Tomor Alizoti.

Komisioni për Politikën e Jashtme

Grupi i PS: Hatixhe Konomi, Lavdrim Krashi, Arqi Bllako, Benet Beci, Blendi Klosi, Petro Koci, Besjan Ajazi, Klodiana Spahiu.

Grupi i PD: Grida Duma, Kreshnik Çollaku, Shpërtim Idrizi, Tritan Shehu, Belind Këlliçi, Vangjel Dule, Greta Bardeli.

Komisioni për Ekonominë dhe Financat 

Grupi i PS: Erjon Braçe, Anila Denaj, Antoneta Dhima, Pranvera Resulaj, Vullnet Sinaj, Benet Beci, Shpresa Marnoj, Alban Xhelili, Enslevera Zake.

Grupi i PD: Edmond Spaho, Jorida Tabaku, Alfred Rushaj, Bujar Leskaj, Arbi Agalliu, Agron Shehaj, Emilia Koliqi, Dashamir Shehi.

Pas