Aktualitet

Mira Kazhani flet pas aksidentit: Një përgjigje për Berishën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:10 - 15/04/19 |
Geljano Fataj

Gazetarja Mira Kazhani, e cila u përfshi në një aksident rreth një javë më parë në autostradën Tiranë-Durrës duke përplasur një të ri, ka reaguar për ngjarjen, ndërsa i kthen përgjigje dhe akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha. (LEXO KËTU)

“Para një jave jam përfshirë, edhe pse pa faj, në një ngjarje tronditëse, ku një i ri u hodh me vrap në autostradë, para makinës time, në tentativë për të kapërcyer rrugën.
Nëse nuk u beson policëve, pyet Zenin që ka makinë, dhe do të të thotë se në autostradë përparësi ka makina e jo këmbësori, që rrezikon jetën e tij e të të tjerëve dhe vetëm Zoti mund ta shpëtojë. Ose lexo Kodin Rrugor dhe gjej aktekspertizën time”, shkruan gazetarja.

Sa i përket akuzave të Berishës, se familjarët e 17-vjeçarit nuk janë njoftuar nga policia, gazetarja thotë: Nertili ka pasur çdo ditë në spital shërbimin maksimal të mjekëve. Ka patur tim atë e familjarët e mi, në mungesë të të tijve, që nuk po gjendeshin. Dhe sot ka një shpjegim: Policia nuk arrinte dot ta identifikonte, pasi ishte një fëmijë fatkeq, i braktisur, i një familjeje me problemet e saj, të cilët as e kanë regjistruar në gjendjen civile. Shenjat e gishtërinjve të tij nuk ekzistonin. /Opinion.al

Pas