Sport

Miqësorja, Kosova dhe Shqipëria nuk prishin qejf..


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 03:15 - 14/11/15 |
b.f

Kosova dhe Shqipëria janë ndarë në barazim në përballjen e tyre të sotme në Prishtinë. Pjesa e parë përfundoi në shifrat 0-0 ndërsa pjesa e dytë prodhoi 4 gola. Në minutën e ’55 të takimit, Rey Manaj, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, gjuan me kokë brenda zonës dhe shënon. Disa minuta më pas Bersant Celina shënon nga pika e penallistisë duke i çuar shifrat në 1-1, pas prekjes me dorë në zonë të Taulant Xhakës. Në minutën e ’70, Elbasan Rashani kalon në avantazh Kosovën. Pak minuta nga fundi Amir Rrahmani për Shqipërinë barazoi shifrat në 2-2, rezultat i cili do të ishte edhe përfundimtari,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas