Te Fundit

Ministrja tregon kuptimin e emrave të fëmijëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:24 - 17/02/20 |
Geljano Fataj

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ishte e ftuara e para e sezonit të tretë të spektaklit “Në Kurthin e Piter Pan”, në Televizionin Klan.

Ministrja, e cila pak javë më parë solli në jetë fëmijën e saj të dytë, iu përgjigj pyetjeve të të vegjëlve të cilët kërkuan prej saj që t’i tregonte kuptimin e emrave që i ka vendosur fëmijëve.

“Unë kam zgjedhur që vajzës dhe djalit tu vë dy emra të shkurtër që në shqip kanë kuptim. Nalta- që do të thotë nalt, lart, dhe Kren- si shqipja me dy krena, kokë… kështu që dhe të dy bashkë duket sikur kanë një kuptim, pra kren-nalt, duket sikur kanë një kuptim, pra kryenaltë ”./ Burimi: Tv Klan

Pas