Aktualitet

Ministrja Kushi publikon rezultatet e provimit të gjuhës së huaj të maturantëveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:29 - 21/06/22 |
Opi Nion

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi ka bërë publike rezultatet e para të maturantëve në provimin e gjuhës së huaj të Maturës Shtetërore.

Në një postim në rrjetet sociale, ministrja Kushi shkruan s një pjesë e maturantëve kanë shkëlqyer në provimin e gjuhës së huaj, duke marrë notën maksimale.

Më poshtë mund të gjeni listën e rezultateve të provimit të gjuhës së huaj të Maturës Shtetërore.

I prita me padurim rezultatet e para të maturantëve tanë në provimin e gjuhës së huaj të Maturës Shtetërore dhe gëzohem që një pjesë e mirë e tyre kanë shkëlqyer me nota maksimale.

Jam optimiste edhe për provimet e tjera dhe ju uroj shumë suksese të gjithëve!”,-shkruan Kushi.

Këtu është lista e rezultateve. /Opinion.al

Pas