Kryesore

Ministria:Plani i riatdhesimit u mbyll,në dispozicion numrat e emergjencës


               Publikuar në : 11:21 - 02/04/20 |
el ida

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka njoftuar nënshtetasit shqiptarë që rastet emergjente të riatdhesimit janë kryer dhe se plani i riatdhesimit është mbyllur.

Me anë të një deklarate, Ministria njofton se fluturimi i fundit, ka qenë ai i kryer dje nga kryeqyteti italian, Roma.

Ndërkohë, ministria informon se qytetarët shqiptarë të cilët ndodhen ende jashtë Shqipërisë, duke nisur nga sot, datë 2 prill 2020, duhet të telefonojnë ose të çojnë një sms në aplikacionin WhatsApp, vetëm në numrat e vënë në dispozicion për emergjencat nga vetë MEPJ.

[email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]

Numrat e vendosur në dispozicion mund t’i kontaktoni nga ora 09:00-17:00.

Numrat e vendosur në dispozicion mund t’i kontaktoni nga ora 08:00-20:00. /Opinion.al

Pas