Bota

Ministria e Mbrojtjes: Dy ushtarë ukrainas u vranë nga bombardimet gjatë natësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:51 - 22/02/22 |
Opi Nion

Ministria e Mbrojtjes ukrainase ka njoftuar se dy ushtarë kanë mbetur të vrarë nga bombardimet gjatë natës.

Dy ushtarë ukrainas janë vrarë nga bombardimet gjatë natës dhe 12 të tjerë u plagosën, sipas raportit të situatës së Operacionit të Forcave të Përbashkëta të Ukrainës të publikuar këtë mëngjes, shkruan “The Guardian”.

Raporti thotë se Ukraina regjistroi 84 shkelje gjatë 24 orëve të fundit nga forcat e mbështetura nga Rusia, 64 prej të cilave përdorën armë të ndaluara nga marrëveshjet e Minskut.

Si rezultat i granatimeve, dy ushtarë të shërbimit ukrainas vdiqën nga plagët e predhave, ndërsa 12 personel shërbimi u plagosën dhe po marrin trajtim, informoi Ministria e Mbrojtjes në Ukrainë./Opinion.al

Pas