Bota

Ministri italian: Rastet me Covid-19 do të arrijnë pikun pas një jave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:57 - 16/11/20 |
Opi Nion

Ministri i Shëndetësisë në vend, Roberto Speranza është shprehur se rastet me koronavirus në Itali pritet që të arrijë pikun në shtatë ditë. Ministritha se ende nuk dihet se si do të veprohet për Krishtlindje.

“Kanë mbetur edhe 40 ditë, që në nivele epidemiologjike është një kohë e gjatë. Për mua tani mbetet evazive,” u shpreh Speranza.

Po ashtu, ministri i italian deklaroi se për festime në masë, do duhet të pritet deri në gjysmën e dytë të 2021, jo më parë. Që nga fillimi i pandemisë e deri më tani, Italia numëron 1,17 milion raste me Covid-19 si dhe 45,229 viktima.

Pas