Aktualitet

Mimi Kodheli dhe Fatmir Xhafaj poshtë listës fituese, Majko në limite


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:38 - 08/03/21 |
el ida

Partia Socialiste ka bërë publike listën e saj të kandidatëve për të shkuar në zgjedhjet e 25 Prillit. Sikurse vihet re nga renditja, të paktën në qarkun e Tiranës, emrat që rrezikojnë të mbeten jashtë listës fituese duket se do të jenë Pandeli Majko, Mimi Kodheli dhe Fatmir Xhafaj.

Rama deklaroi sot se objektivat bazë të mandateve për Tiranën do të jenë 19 dhe maksimumi i synuar do të jenë 20 mandate.

Sikurse shihet nga lista e bërë publike, Pandeli Majko është renditur i 19-ti ne limitet e mundshme, ndërkohë që Kodheli është në vendin 21 të renditjes dhe ish-ministri Xhafaj është pozicionuar i 23-ti, jashtë projektimeve të socialisteve për Tiranën./Opinion.al

Tiranë
1. Luljeta Bozo
2. Najada Como
3. Ervin Bushati
4. Ogerta Manastirliu
5. Arben Ahmetaj
6. Ulsi Manja
7. Etilada Gjonaj
8. Arben Pëllumbi
9. Elisa Spiropali
10. Belind Balluku
11. Toni Gogu
12. Etien Xhafaj
13. Ermonela Felaj
14. Xhemal Qefaliaj
15. Fidel Ylli
16. Klotilda Ferhati
17. Alqi Bllako
18. Eduart Shalsi
19. Pandeli Majko
20. Plarent Ndreca
21. Mimi Kodheli
22. Dallendyshe Bici
23. Fatmir Xhafa
24. Ylli Shehu
25. Alfred Mmuharremi
26. Romina Kuko
27. Edmond Rushi
28. Spartak Braho
29. Klodeta Dibra
30. Ornaldo Rakipi
31. Bora Muzhaqi
32. Eljo Hysko
33. Vaid Shaba
34. Kledina Skendo
35. Halit Valteri
36. Tahir Muhedini

Pas