Kryesore

Milani kthehet në Champions pas 7 vitesh, Napoli mbetet jashtë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:44 - 23/05/21 |
Opi Nion

Milan kthehet në Champions pas 7 viteve mungesë. Me përfundimin e të gjitha ndjeshjeve të kampionatit italian dhe fitores ndaj Atalantës me rezultatin 2-0, Milani e mbyll kështu kampionatin në vendin e dytë.

Kualifikimin në Champions League e ka siguruar edhe Juventusi, pas fitores ndaj Bolonjës në transfertë me rezultatin 1-4, duke u renditur në vendin e tretë. Juve ka përfituar edhe nga barazimi i Napolit me Helas Veronën, ndërkohë që Napoli në kuotën e 77 pikëve mbetet tashmë jashtë Ligës së Kampionëve./Opinion.al

Pas