Sport

Milan e nis merkaton nga Madridi


               Publikuar në : 21:08 - 06/07/19 |
Al Do

Milani ka zyrtarizuar blerjen e Theo Bernard Franҫois Hernández (Theo Hernández) nga Reali Madridit.

Mbrojtësi i majtë francez ka nënshkruar një kontratë 5 vjeçare me klubin, bëhet e ditur në faqen zyrtare të Milanit.

Hernández është përforcimi i parë për trajnerin e ri Marco Giampaolo. Ai nënshkroi me Realin e Madridid në verën e 2017. Sezonin e kaluar u huazua te Real Sociedad ku debutoi në 28 ndeshje dhe shënoi një gol. /Opinion.al

Pas