Kryesore

 “Mik i Ramës”/Berisha-Vuçiçit:Sllobodan i ri,mendohu mirë kur të vish në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:19 - 01/12/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha, nga Tropoja, i ka dërguar edhe një mesazh, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, të cilin e quajti edhe mik të Edi Ramës.

Ai e quajti Vuçiçin “Sllobodanin” e ri, dhe i bëri thirrje që të mendohej mirë para se të vinte në Tiranë.

Edi Rama njëlloj si Enver Hoxha në 45-46, i marrë peng si argat i Beogradit, po bën gjithçka për ta vënë Shqipërinë nën dominimin Serbisë, me një projekt serbo-rus. Në takimet që bën lëshon rrufe drejt udhëheqjes politike të Kosovës. Në 8 vite Shqipëria nuk ka bindur një vend të vetëm që të njohë Kosovën. Por është përpjekur me çdo kusht që të mbështesë akuzat e Sllobodanit të ri, Aleksandër Vuçiç ndaj saj. “Ballkani i Hapur” ka vetëm një qëllim, ndarjen e Kosovës, shndërrimin e Maqedonisë dhe Shqipërisë në zona të hegjemonizimit serb. Ndaj dhe nga kjo platformë do t’i çoj një mesazh Sllobodanit të ri, hiqe nga mendja se do të kalojë “Ballkani i Hapur” në Shqipëri me firmën e Edi Ramës. Mendohu mirë, mendohu shumë herë, para se të mësysh Tiranën si mik i Edi Ramës, sepse një popull i tërë do të jetë në rrugë kundër teje. Ne jemi dhe do të punojmë për marrëdhënie normale, por jo kurrë në kurriz të Kosovës. Ai kërcënon Kosovën”-tha Berisha.

Pas