Aktualitet

Mijëra qytetarë kosovarë drejt plazheve të Durrësit dhe Shëngjinit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:20 - 04/07/20 |
Opi Nion

Edhe pse koronavirusi vijon të përhapet me ritme të shpejta, kjo gjë nuk i ka penguar qytetarët kosovarë që të zgjedhin Shqipërinë si vend për të kaluar pushimet.

Me mijëra qytetarë nga Kosova që prej orëve të para të mëngjesit i janë drejtuar kufirit me Shqipërinë  për të kaluar fundjavën në plazhe.

Në pikën doganore të Morinës, Policia Kufitare po punon me 6  sportele dhe procedurë të përshpejtuar për të shmangur radhët  e gjata.

Shëngjini dhe Durrësi mbeten dy destinacionet kryesore të pushuesve kosovarë. Duket se shtimi i rasteve në të dy shtetet nuk ka zbehur aspak dëshirën e kosovarëve për të udhëtuar e pushuar në Shqipëri./ Opinion.al

Pas