Aktualitet

Meta takohet me Berishën në selinë e PD-sëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:19 - 30/11/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka shkuar në selinë e PD mëngjesin e sotëm ku po zhvillon një takim me kreun e PD, Sali Berisha.

Ky takim vjen disa ditë para protestës së opozitës që pritet të mbahet më datë 6 Dhjetor, ditën kur do të organizohet samiti BE për Ballkanin Perëndimor në Tiranë.

Kujtojmë se me datë 27 Tetor, dy liderët Sali Berisha dhe Ilir Meta nënshkruan marrëveshjen e bashkëpunimit për të dalë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet vendore të 14 Majit 2022.

Pas