-U tha në Opinion

Meta: Sigurimi i Shtetit ka dashur të më bëjë bashkëpunëtorBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:33 - 27/10/22 |
Opi Nion

Akuzat ndaj kryetarit të PL, Ilir Meta për bashkëpunëtor të ish-Sigurimit të Shtetit janë sjell në vëmendje në emisionin “Opinion”.

Meta është shprehur se kurrë nuk ka bashkëpunuar , por pranon se ish-Sigurmi i Shtetit ka tentuar ta bëj bashkëpunëtor.

 “Kishim një Ilir Metaj në klasë, babai i tij ishte drejtor i sigurimit të Tiranës. Ai vinte te shtëpia e ime dhe unë shkoja te shtëpia e tij. Sigurimi ka dashur të më bëjë dhe bashkëpunëtor, kjo gjë nuk ka ndodhur. Ka futur provokatorë dhe ka dështuar. Unë nuk kam pranuar të bëhem as anëtar i Partisë të Punës”,-tha Meta./Opinion.al

Pas