Politikë

Meta: Shqipëria është në një drejtim të gabuar, por nuk do të jetë më kështuBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:45 - 28/07/22 |
Opi Nion

Ditën e sotme kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka zhvilluar një takim me të rinjtë.

Meta u shpreh gjatë fjalës së tij se Shqipëria është në një drejtim të gabuar, por nuk do të jetë më kështu duke u fokusuar te shpopullimi si një armik i të ardhmes së vendit.

“Pas vendimit historik për krijimin e Partinë e Lirisë kisha kënaqësinë dhe kam kënaqësinë që një nga takimet e para ta zhvilloj me ju si përfaqësues të studentëve dhe gjimnazistëve të qytetit.
Shqipëria është në një drejtim të gabuar dhe shumë të gabuar, por nuk do të jetë më kështu, prandaj e kemi sot edhe partinë e Lirisë si Parti të shpresës, të rinisë, si një parti kundër shpopullimit, dramës jo vetëm më të madhe që po përjeton çdo familje shqiptare, por njëkohësisht dhe kundër armikut më të madh të së ardhmes së Shqipërisë dhe interesave kombëtare. Që Shqipëria është në drejtimin e gabuar nuk është një retorikë dashakeqe, është një e vërtetë thellësisht shqetësuese dhe ulëritëse që e tregojnë të gjitha faktet”, -tha Meta.

Pas