Aktualitet

Meta: Rama nxit grupet kriminale për akte, kur në fokus është qeveria për korrupsionBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:34 - 17/08/22 |
Opi Nion

Në konferencën për mediat të mbajtur ditën e sotme, kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta akuzoi kryeministrin Edi Rama se nxit grupe kriminale për të spostuar vëmendjen kur ka ngjarje të fokusuara te vetë kryeministri ose qeveria e tij për korrupsion.

“Qëllimi i tij është të shpikë konflikte, rrëmujra. Madje ka dhe të dhëna që kur ka ngjarje të fokusuara te qeveria e tij dhe ky vetë për korrupsion nxit grupe kriminale për të kryer akte që të dalë në plan të parë kronika e zezë dhe të shmanget vëmendja. Mos u habisni edhe për këto gjëra”-tha Meta.

Pas