Aktualitet

Meta publikon videon dhe sulmon Bashën: Fundjavë të mbarë artist i Rilindjes


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:40 - 20/11/21 |
Opi Nion

Kreu i Shtetit, Ilir Meta përmes një videoje të vitit 2015, i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha i cili ditën e djeshme ka vijuar akuzat për të. Basha ka deklaruar dje se Meta “ka çuar ujë tek mulliri i Edi Ramës”.

Ndërkohë që në videon e publikuar asokohe kreu i shtetit kritikon kryedmokratin Basha për qëndrimet e tij.

“Më këtë freskim kujtese, për një konstatim që në vitin 2015, ju uroj të gjithëve një fundjavë të mbarë, të paqtë dhe të gëzuar, përfshirë edhe “artistin” e Rilindjes”, thekson Meta.

Çfarë deklaronte kreu i shtetit në vitin 2015: “Lidhur me risitë dhe çuditë që po sjell në politikën shqiptare kryetari i Partisë Demokratike Basha, nuk ka nevojë të jap shumë sqarime. Është i vetmi kryetar opozite që në vend që të kërkojë dorëheqjen e kryeministrit siç kërkohet në përgjithësi nga kryetarët e opozitës në Botë dhe Europë, kërkon dorëheqjen e kryetarit të parlamentit.

Dhe unë e kuptoj kush është arsyeja e vërtetë, është pakënaqësia e tij e thellë për respektin që unë tregoj jo thjeshtë ndaj demokratëve në parlament, sidomos ndaj liderit historik të PD, zotit Berisha duke i dhënë mundësinë të shprehi pa kufizim në tërësi qëndrimet dhe mendimet e tij politike.

Të jeni të bindur që do të dëgjoni çudi të mëdha për akuzat e tij ndaj qeverisë kriminale Meta, Meta dhe shtypjen e saj ndaj opozitës së pafajshme Basha-Rama” – deklaronte Meta.

 

Pas