Aktualitet

Meta pranë Nikollës dhe Ramës me Lindën: Mora pjesë në një ngjarje të rëndësishme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:46 - 22/01/22 |
Opi Nion

Presidenti, Ilir Meta, ka publikuar foto nga ceremonia e mbajtur ditën e sotme në fillim të shërbesës së Arqipeshkvit Metropolitan, Imzot Arjan Dodaj.

Në një status në rrjetet sociale,  Meta shkruan se ka qenë i nderuar të marrë pjesë në këtë meshë, teksa  shfaqet pranë kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla ndërsa në një rresht pranë tij ndodhet i ulur edhe kryeministri Edi Rama me bashkëshorten, Linda Rama.

“I nderuar të marr pjesë sot në një ngjarje shumë të rëndësishme për besimtarët katolikë të Arqidioqezës Tiranë-Durrës, në Meshën e Shenjtë të fillimit të shërbesës baritore të Arqipeshkvit Metropolitan Imzot Arjan Dodaj.

Bashkohem me lutjet dhe urimin e përzemërt për punë të mbarë, me bekimet e Zotit, për përmbushjen me sukses të misionit dhe detyrës së re të Sh.T. Imzot Arjan Dodaj.”, shkruan Meta.

Pas