Aktualitet

Meta për protestën: 12 nëntori, ditë e rëndësishme për demokracinë



Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:33 - 04/11/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, në një konferencë për mediat deklaroi se qytetarët mezi po presin 12 nëntorin, ditën e protestës së opozitës.

Sipas Metës, kjo ditë do jetë e rëndësishme për demokracinë dhe për rizgjimin e dinjitetit.

“Ne i kemi ftuar qytetarët dhe jemi të sigurt se ata mezi e kanë pritur një datë për të shprehur padurimin e tyre për ndryshimin dhe protestën e tyre për këto skandale të llahtarshme që është zhytur kjo qeveri që ka vrarë shpresën e të rinjve. Ne do të angazhohemi në këtë drejtim, 12 nëntori do të jetë dite e rëndësishme për demokracinë dhe rizgjimin e dinjitetit në vend”-tha Meta.

Pas