Aktualitet

Meta paralajmëron protesta të tjera në vijimBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:53 - 13/09/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një konferencë për mediat ditën e sotme, paralajmëroi se pas protestës që do të zhvillohet ditën e sotme tek inceneratori i Tiranës, do të vijnë edhe protesta të tjera.

Meta tha se protesta do të jetë paqësore teksa shtoi se tubimet e tjera do të jenë në skemat e tjera të mashtrimit dhe të grabitjes.

“Do të jetë një protestë e parë që do të vijohet dhe nga tjera. E fillojmë te inceneratorët sepse skema e krimit është flagrante dhe pa dyshim që do të vazhdojmë dhe në skema të tjera të krimit, grabitjes që u bëhet qytetarëve tanë. Do të jetë një protestë paqësore por dhe konkrete.”- theksoi Meta.

Pas