Aktualitet

Meta: Nëse preket një votë Edi Rama të gjejë vrimë të futet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:21 - 21/04/21 |
Opi Nion

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ditën e sotme ka reaguar sërish për ngjarjen e ndodhur në Kavaje ku mbeti i plagosur me armë zjarri sekretari i PD, Bledar Okshtuni.

Presidenti teksa nxori edhe njëherë foton ku shfaqet kryetari i Bashkisë Kavajë dhe tre persona të tjerë tha se këtë ngjarje e nxit Edi Rama. Më tej ai theksoi se nuk dëshiron më që të derdhet gjak për zgjedhjet.

Kreu i Shtetit theksoi sërish që nëse Rama merr 71 mandate do ti japë mandatin e Presidentit.

“Më akuzove se nxis dhunë në Kavajë. Ndërkohë që i dërgove ti e shtabi yt kriminal këta tre horra, dy punonjës bashkiakë, ai që bëri aktin i lidhur me narkotrafikant, që ti vdes pas këtyre.  Të lutem foton e Kavajës.

Ky Elesi kryetar i PS Kavajë, ky këtu Alket Beu baxhanaku i kryebashkiakut, ai Krali kryebashkiaku, Troplini polic bashkiak që hyri me dhunë në selinë e PD, ai tjetri është Jonuzi apo Tahiri se këta e kanë me 3-4 emra që bëri plagosjen, që skuqën zyrën e PD. Markel Shtylla drejtor i Policisë Bashkiake. Provokim i opozitës. S’kam asnjë lidhje me këta. Këta i nxit Edi Rama.

Këta i nxit Edi Rama. A janë shkarkuar nga detyra këta dy vagabondë, çdo njeri që shkel Kodin Zgjedhor nuk do të ketë më vend në administratë. Policia të bëjë detyrën. Do t’i çoj një listë të personave në kërkim. Nuk dua më jo 1 pikë gjaku për zgjedhjet por asnjë pikë loti. Nëse Edi Rama merr 71 mandate do i jap mandatin e presidentit, por nëse preket një votë Edi Rama të gjejë vrimë të futet”, tha Meta./Opinion.al

Pas