Aktualitet

Meta për akuzat e Nanos: Të merresh me kumar dhe të citosh Biblën, s’shkon


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:58 - 08/02/21 |
Doriana Çepunaj

Presidenti Ilir Meta nga Korça, ka dhënë një deklaratë për mediat, ku iu është përgjigjur dhe akuzave të Fatos Nanos.

Fillimisht ai tha se nuk ka asnjë koment, por më pas theksoi: “Edhe të merresh me kumar edhe të citosh biblën nuk shkon”.

Kujtojmë se Fatos Nano e cilësoi Ilir Metën si përfituesin më të madh të mbështetjes së tij, ndërsa foli se gjithmonë Meta ka patur një plan B në politikë.

Ndër të tjera Meta tha se 25 prilli do të jetë një referendum më i rëndësishëm dhe se do të fitojë e ardhmja evropiane e Shqipërisë./Opinion.al

Pas