-U tha në Opinion

Meta: Marrëveshja e 5 qershorit është ordinere


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:22 - 08/10/20 |
Opi Nion

Presidenti Ilir Meta i ftuar sot në emisionin “Opinion” ka folur në lidhje me zhvillimet e fundit politike në vend.

Teksa foli në lidhje me marrëveshjen e 5 qershorit të arritur mes palëve politike, Meta e cilësoi atë një marrëveshje ordinere.

Sipas tij, ajo ishte thjeshtë një marrëveshje ku palët politike deklaruan zgjedhje të barabarta, pavarësisht se ajo u përshëndet nga personalitete të larta të Europës dhe SHBA.

“Çfarë është marrëveshja e 5 qershorit? Është marrëveshje ordinere, po ta them unë, në thelb është ordinere. Ajo u përshëndet nga komisionorei për zgjerim që ishte dje këtu, u përshëndet nga Budestagu, nga Sekretari i Shtetit që ka 5 mijë halle nga të gjithë. Nuk ishte ndonjë gjë, ishte që ne do të bëjmë zgjedhje të barabarta,”-tha Meta./ Opinion.al

Pas