Kryesore

Meta dekreton dy ministrat e rinj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:01 - 17/12/20 |
Opi Nion

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar dy ministrat e rinj. Bledi Çuçi është dekretuar në postin e ministrit të Brendshëm, ndërsa Milva Ekonomi është dekretuar në postin e ministres së Bujqësisë.

Po ashtu, Presidenti ka dekretuar dhe shkarkimin e Sandër Lleshajt nga posti i ministrit të Brendshëm, post në të cilin u pasua nga Çuçi.

Mësohet se emrat e ministrave të rinj nga qeveria i kanë shkuar presidentit mëngjesin e sotëm, ndërsa i ka dekretuar menjëherë./ Opinion.al

466a766c-6dc0-4160-a4ba-ccd5591a7fbc 0519bc25-405d-44bc-9957-2b15104344c9 59528344-52ba-488d-8629-1cf3ef4a67ec bb4aed26-c0e2-40b3-9623-3d39db185d96
<
>

 

Pas