Kryesore

“Meta dekoratë për veten”, ironizon Rama


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:41 - 12/10/20 |
el ida

Kryeministri Rama vijon të vërë në fokus të kritikave dekorimet e fundit të presidentit Meta, ndaj personave që tashmë nuk janë në jetë.

Ndërsa ironizoi faktin që Presidenti nuk mund të dekorojë heronjtë e popullit, të cilët janë më lart se ai, Kryeministri sërish këtë paradite përmes një publikimi në instagram, ka gjetur një formë për t’u marr me presidentin.

Është një foto montazh në fakt, ku shihet Meta që i jep një dekoratë vetë Metës. “Komplimenta autorit kushdo qoftë”, shkruan Rama duke lënë të kuptojë që kjo ide nuk ka qenë e tij.

Së fundi, tonet mes Presidentit dhe Kryeministrit kanë qenë tejet të të ashpra, ndërsa retorikat kryesisht janë shprehur në komunikimin e rrjeteve sociale./Opinion.al

 

View this post on Instagram

 

Komplimenta autorit kushdoqoftë😂😂😂

A post shared by Edi Rama (@ediramaal) on

Pas