Aktualitet

Meta bën shqiponjën dhe largohet nga PresidencaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:56 - 24/07/22 |
Opi Nion

Pas i dorëzoi detyrën Presidentit Bajram Begaj, Ilir Meta duke bërë shqiponjën me duar, është larguar nga Presidenca.

Meta shtrëngoi duart me Begajn pasi ky i fundit mbajti një fjalim para të pranishmëve dhe la ambientet e presidencës.

Begaj ishte propozim i Partisë Socialiste dhe mori besimin e shumicës së deputetëve në Kuvend për të qenë Presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë së seancën parlamentare të 4 qershorit 2022 me 78 vota pro, 4 kundër dhe 1 abstenim.

 

Pas