Sport

Messi fiton përsëri “Këpucën e Artë”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:09 - 16/10/19 |
Opi Nion

Lionel Messi ka fituar për herë të gjashtë “Këpucën e Artë” si shënuesi më i mirë në edicionin e kaluar.

Argjentinasi i cili aktivizohet me Barcelonën realizoi 36 gola duke lënë mbrapa Kylian Mbappé me 33 gola në Ligue 1 dhe Fabio Quagliarella me 26 gola në Serie A.

Me këtë trofe, Messi thellon dhe diferencën ndaj Ronaldës, i cili ka fituar katër herë “Këpucën e Artë”.

“Ia dedikoj familjes time ka thënë Messi pasi mori trofeun nga fëmijët e tij. Pa skuadrën time, nuk do të kisha fituar asnjë trofe. Champions League është diçka speciale që duam ta fitojmë çdo vit, por të gjithë e dimë se La Liga është shumë e rëndësishme. Vetëm ajo të mundëson të luash mes më të mirëve në Europë. Ne jemi Barcelona dhe duam të fitojmë gjithmonë”,-tha Messi./ Opinion.al E.Xh.

Pas