Sport

Messi do t’i thotë lamtumirë Barcelonës në vitin 2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:24 - 03/07/20 |
el ida

Messi do t’i thotë lamtumirë Barcelonës në vitin 2021.

Kështu shkruan media spanjolle “Cadena Ser”, e cila shton se ylli argjentinas ka vendosur të bllokojë dialogun me katalanasit sa i përket rinovimit të kontratës që skadon vitin e ardhshëm.

Po sipas artikullit, kapiteni 33-vjeçar është tejet irrituar me situatën dhe tensionet në klub pas rezultateve të fundit.

Dialogu përpara tensioneve, fliste për një zgjatje të kontratës së Leo Messit deri në vitin 2023, periudhë në të cilën 6 herë fituesi i Topit të Artë është shprehur se do të jetë koha e duhur për t’i dhënë fund karrierës duke u kthyer tek skuadra e tij e parë në Argjentinë, Neëell’s Old Boys./Opinion.al

Pas