Aktualitet

Mësimi online, studentët përsëri në protestë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:06 - 03/11/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme studentët kanë dalë përsëri në protestë para Ministrisë se Arsimit për të kundërshtuar mësimin online.

Por, ndryshe nga dje studentët po respektojnë distancimin social, ndërsa bëjnë thirrje dhe për bojkotim të mësimit online.

Është absurde të qëndrojnë restorantet e lokalet hapur e jo universitetet, atëherë po shkojmë në lokale. Kush na garanton se pas një muaji nuk do vijojmë sërish me mësimin online?” tha një djalë protestues me megafon./ Opinion.al

Pas