Te Fundit

Mesila Doda ikën nga PD-ja, drejt PDIU-së


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:31 - 26/09/15 |
b.f

TIRANË- Mesila Doda largohet nga Partia Demokratike. Përmes një letre të gjatë sqaruese ajo jep edhe arsyet e këtij divorci, pas një lidhjeje 25 vjecare me të djathtën. Ajo ia vë fajin kryesisht kreut të grupit Edi Paloka që ‘de facto’ e kishte përjashtuar prej kohësh nga PD-ja.

Krisja, sipas saj, ndodhi kur votoi në Kuvend pro heqjes së imunitetit të deputetëve Tom Doshi e Mark Frroku. Këtë përjashtim Doda e ka ndjerë edhe gjatë zgjedhjeve lokale të 21 qershorit ku Paloka nuk e përfshiu në fushatën e Tiranës. Sipas Dodës tashmë në PD mbretëron klientelizimi, ndërsa humbja e zgjedhjeve sipas saj nuk u analizua kurrë.
Mësohet nga burimet se Mesila Doda do të jetë pjesë e PDIU, nismat e së cilës i ka mbështetur kohët e fundit, siç ishte edhe drafti për hapjen e dosjeve dhe lustracionin. Po kështu në sallën e Kuvendit ajo është parë disa herë, krah Shpëtim Idrizit. Kalimi i Mesila Dodës me PDIU-në do të thotë jo vetëm një deputete më shumë për partinë e çamëve por edhe një votë më shumë për mazhorancën e majtë.

Lexoni ketu letren e saj te plote me arsyet e largimit nga PD-ja. 

POST FACTUM

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas