Aktualitet

Mesazhi i Ursula von der Leyen para vizitës në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:00 - 28/09/21 |
Opi Nion

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ditën e sotme do të vizitojë Tiranën. Përpara kësaj vizite në një postim në Twitter, Von Der Leyen, ka dhënë një mesazh të qartë.

Ajo thekson se ne ndajmë një të ardhme të përbashkët europiane, duke tejkaluar Covid-19 së bashku dhe duke investuar në mënyrë strategjie, për t’i dhënë rinisë tonë oportunitete.

“Sot nis vizitën tek 6 partnerët tanë në Ballkanin Perëndimor, përpara samitit të javës së ardhshme. Mesazhi im është i qartë: Ne ndajmë një të ardhme të përbashkët europiane. Ne po e përgatisim atë tani, duke tejkaluar Covid së bashku, duke investuar në mënyrë strategjie, duke i dhënë rinisë tonë oportunitete“, shkruan presidentja e KE.

Pas