Kryesore

“Mesazh mafies së Soros”, Berisha: Refuzova ofertën përrallore nga kompania ruse


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:29 - 17/03/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur në një prononcim për mediat për projektin TAP. Berisha e ka quajtur projektin e një arritje të madhe ndërsa ka theksuar se ka pasur rol kryesor.

Ai gjithashtu tregoi se në atë kohë ka pasur oferta përrallore nga kompania e gazit rus.

Ndër të tjera ish-kryeministri ka thënë se ka refuzuar një ofertën nga kompania ruse e gazit “Gazprom” në kohën që ka qenë kryeministër, duke preferuar të nënshkruaj marrëveshjen me TAP-in.

Berisha u shpreh se ndihet krenar për këtë marrëveshje, që është në interes të shqiptarëve.

Dua të them një mesazh për ata që shpallën Sali Berishën “non grata”. I them mafies së Goerge Soros se vetëm për TAP-in Berishës i janë ofruar shumat më përrallore, nga ato që nuk mund t’i imagjinojë kush. Por ai qëndroi në mbrojtje të interesave të popullit të tij dhe evropiane. Oferta më erdhi nga Gazprom. Ethet e gazit kanë përfshirë të gjithë Evropën, ajo do të japë një çlirim të madh. Zoti i ka dhënë Shqipërisë një pozicion si asnjë vend tjetër në Ballkan. E kanë dashur shumë këtë pozicion, edhe të huajt”,-u shpreh Berisha./Opinion.al

Pas