Kronikë

Merrnin ryshfete për ndërtime pa leje,burg për 2 zyrtarët e Bashkisë Kamëz


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:39 - 24/01/21 |
Doriana Çepunaj

Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe korrupsionit ka dhënë  masën e sigurisë “arrest në burg” për kryeinspektorin dhe inspektorin e Mbrojtjes së Territorit në Bashkinë Kamëz, Dritan Nikolli dhe Ermal Baci.

Sipas prokurorisë, dy zyrtarët e IMT-së merrnin shuma prej 1-3 mijë euro për ndërtime të paligjshme në Kamëz.

Dy inspektorët akuzohen për “korrupsion pasiv” dhe “shpërdorim detyre”./Opinion.al

Pas