Sport

Merret vendimi, ku do të luhet ndeshja mes Spanjës dhe Kosovës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:14 - 28/01/21 |
Semiljana Azizi

Ndeshja midis Kosovës dhe Spanjës do të luhet në stadiumin e Sevijas “La Cartuja”.

Lajmi është bër i ditur nga federata Spanjolle e Futbollit, e cila e ka konfirmuar nëpërmjet një njoftimi në rrjetin social “Tëitter”.

Mendohej se sfida mes Spanjës dhe Kosovës të zhvillohet në një terren neutral për shkak të problemeve diplomatike, pasi Spanja nuk e njeh Kosovën si shtet të pavarur.

Kujtojmë që takimi pritet të zhvillohet më 31 mars./Opinion.al

Pas